Linka na výrobu PVC desek a fólií

Zákazník : FATRA a.s., závod Chropyně (dříve Technoplast)
Zakázka : Rekonstrukce válcovací linky (číslo 5), určené pro výrobu PVC desek a fólií


XiNTECO zde v roce 2004 realizovalo rozsáhlou rekonstrukci elektrického systému. Elektrický systém zahrnoval všechny části linky, jako KO hnětič, kalandrovací dvouválec, pásové dopravníky, kalandrovací pětiválec (tloušťka a profil se zde řídí nastavením štěrbin mezi válci a křížením válců), odtahové, chladící a dezénovací válce, ořezávačku okrajů, teplosměnnou stanici, měření tloušťky a profilu, dvou-pozicovou navíjecí stanici.Rozváděčové skříně a ovládací pulty STA.
Pohon dvouválce osazen frekvenčním měničem FM Altivar 132 kW. Pohony ostatních válců (3 až 55 kW) osazeny DCM Simoreg a snímači otáček IRC.
Bezpečnostní prvky Preventa.Do elektrického systému byl začleněn řídící systém, jehož základem byl průmyslový automat PLC Modicon Premium. Připojení aktuátorů a senzorů prostřednictvím vzdálených V/V stanic Advantys STB.
Části řídícího systému (PLC, V/V, OP, TPC) včetně pohonů FM připojeny buď v síti Unitelway nebo pak v síti Ethernet TCP/IP. Tato síť připojena k podnikové počítačové síti závodu.Díky takovéto topologii systémů byl umožněn vzdálený monitoring technologie a vzdálený servis řídících systémů (popř. i elektro).
Ovládání dílčích strojů z místních operátorských panelů OP Magelis a procesní stanice TPC (SCADA HMI aplikace, vizualizace).
Řízení a ovládání buď z místa dílčích strojů (klasické monitorovací a ovládací prvky nebo OP), popř. centrálně z místa TPC. Všechny události archivovány do podsystému hlášení/Eventů, upozornění na nestandardní a poruchové stavy podsystémem Alarmů, procesní veličiny ukládány do podsystému Trendů.Projekt elektro sestaven v CAE systému ELCAD (Aucotec AG) a AutoCAD.
Programování aplikace (XiRoll) pro PLC Modicon Premium v prostředí UNITY PRO.
Sestavení aplikací pro OP Magelis v prostředí Vijeo Designer.
SCADA aplikace (XiRoll) programována v Prostředí Promotic.
Programování měniče Altivar v prostředí Power Suite.
Programování měničů Simoreg v prostředí STARTER.
Popis systému a ovládání bohatě dokumentován v elektronické Nápovědě/Helpu.

RYCHLÉ ODKAZY
Nabídka
Řada omezení v ČR či v blízkých zemích EU při pandemii koronaviru nám způsobila dočasný výpadek v realizaci projektů, zakázek.
Proto nabízíme volnou, částečnou kapacitu v projekci automatizace, tvorbě CAE dokumentace, programování řídicích systémů jak pro PLC tak i SCADA, výrobu rozváděčů, realizaci pohonů, částí ICT apod.
V případě zájmu o dodávky, subdodávky, kooperaci apod. nás neváhejte kontaktovat.

Provozní doba o Svátcích
Upozorňujeme, že od 23.12.2019 – 5.1.2020 bude naše firma zavřena. Od 6.1.2020 budeme zpět v pracovním procesu. Naši zákazníci, kterým držíme servisní pohotovost, nás mohou kontaktovat na telefonním čísle +420 724 066 888 kdykoliv během svátků. Naše společnost děkuje všem svým obchodním partnerům za projevenou důvěru v uplynulém roce a přeje mnoho dalších úspěchů v roce následujícím.
Uzavřeno z technických důvodů
Oznamujeme Vám, že dne 28.3.2018 bude z technických důvodů (přerušení dodávky elektrické energie) naše firma uzavřena. V tento den bude telefonní číslo na naši GSM bránu +420 606 708 055 nedostupné, stejně jako přijímání e-mailové korespondence.
Děkujeme z pochopení.

Vybraná technická řešení
Do našeho týmu hledáme nové kolegy, aktuálně na volné pozice Projektant a Programátor. Více informací v sekci KARIÉRA
Vybraná technická řešení
Aktualizovali jsme jednu ze sekcí našeho webu - VYBRANÁ TECHNICKÁ ŘEŠENÍ, kde popisujeme naše řešení a zakázky, které stojí za pozornost a prezentaci. Postupně budeme obsah této sekce doplňovat. Více informací v sekci VYBRANÁ TECHNICKÁ ŘEŠENÍ
XiNTECO s.r.o. 2024  |  xinteco@xinteco.cz