Monitoring strojů a zařízení pro preventivní údržbu a servis

Zákazník : Sladovny Soufflet ČR a.s., Kroměříž
Zakázka : Monitoring strojů a zařízení pro preventivní údržbu a servis
Realizace : Červen 2013


Monitoring zařízení je nedílnou součástí řádné údržby každého zařízení. Proto vyvinula firma XiNTECO systém spojující moderní technologie se stávající výrobní technologií Sladovny Soufflet Kroměříž, které nahradily stávající starší monitorovací aplikaci. Díky zapojení mobilního zařízení (tablet), využívaný při servisních prohlídkách, se stala aplikace pružnějším nástrojem. Systém pro monitoring strojů a zařízení pro preventivní údržbu a servis (zkráceně XiMaint) primárně slouží k zaznamenání servisních prohlídek a ukládání dat z výrobních zařízení.

Systém XiMaint je složen ze tří částí – aplikací.
První část, zabezpečující spojení s automaty PLC pro řízení výrobních technologií, je SCADA aplikace XiMaint.Com. SCADA aplikace systému Promotic XiMaint.Com zabezpečuje sběr dat, jako jsou počet startů nebo doba chodu jednotlivých zařízení výrobních technologií.Pro samotné prohlížení a editaci záznamů o zařízeních, plánovaných a provedených prohlídkách a dalších údajů z výrobních technologií slouží aplikace XiMaint.Desk. V aplikaci XiMaint.Desk je možné jednoduše zobrazovat, přidávat nebo upravovat zařízení výrobních technologií a k nim přiřazené předpisy a úkony servisních prohlídek. U každého zařízení, předpisu nebo úkonu servisních prohlídek může uživatel otevřít detail záznamu a jednoduše je upravovat. V předpisech a úkonech servisních prohlídek může uživatel například zapsat názvy použitých nástrojů a materiálu a tím zefektivnit příští servisní prohlídku. Další výhodou je možnost zapsání data příští servisní prohlídky u každého zařízení a aplikace sama upozorní na blížící se servisní prohlídku. Aplikace XiMaint.Desk je členěna tak, aby při procházení záznamů na sebe jednoduše navazovaly zařízení, předpisy a úkony servisních prohlídek.K výběrovému prohlížení záznamů podle zvolených kritérií slouží v XiMaint.Desk část „Přehledy“, kde si může uživatel zvolený zobrazit některou s předvolených sestav a dále je např. tisknout, ukládat do PDF souboru, atd.Třetí částí systému je aplikace pro mobilní zařízení (tablet, chytrý mobilní telefon) XiMaint.Tab. Mobilní zařízení slouží zaměstnancům údržby k bezprostřednímu zaznamenání servisní prohlídky přímo na vykonávaném místě. Mobilní aplikace může být v podobě online, kdy jsou zobrazovaná data v aktuální podobě a veškeré záznamy jsou ihned přenášeny do systému. Nebo v podobě offline, kdy jsou data ze systému do mobilního zařízení synchronizována a po provedení úkonů a záznamů jsou z mobilního zařízení zpět synchronizována do systému
Mobilní zařízení je možné využít i pro další potřeby, např. pro uložení potřebné dokumentace, kterou má servisní pracovník pak stále při sobě, nebo pro vzdálený přístup k počítačům a ostatním zařízením pro řízení výrobních technologií, atd.Hlavní výhody a přínosy systému XiMaint:
  • Přesné a věrohodné záznamy o plánovaných servisních prohlídkách
  • Přesné a věrohodné záznamy o neplánovaných opravách
  • Přehledné zobrazení informací a dat o zařízeních a jejich opravách a prohlídkách
  • Možnost zobrazení přehledných sestav
  • Záznamy jsou prováděny bezprostředně – minimalizace „zapomínání“ pracovníků údržby
  • Pracovník údržby má sebou vždy potřebné informace (informace o zařízení, předpisy servisních prohlídek, dokumentace, atd.)
RYCHLÉ ODKAZY
Nabídka
Řada omezení v ČR či v blízkých zemích EU při pandemii koronaviru nám způsobila dočasný výpadek v realizaci projektů, zakázek.
Proto nabízíme volnou, částečnou kapacitu v projekci automatizace, tvorbě CAE dokumentace, programování řídicích systémů jak pro PLC tak i SCADA, výrobu rozváděčů, realizaci pohonů, částí ICT apod.
V případě zájmu o dodávky, subdodávky, kooperaci apod. nás neváhejte kontaktovat.

Provozní doba o Svátcích
Upozorňujeme, že od 23.12.2019 – 5.1.2020 bude naše firma zavřena. Od 6.1.2020 budeme zpět v pracovním procesu. Naši zákazníci, kterým držíme servisní pohotovost, nás mohou kontaktovat na telefonním čísle +420 724 066 888 kdykoliv během svátků. Naše společnost děkuje všem svým obchodním partnerům za projevenou důvěru v uplynulém roce a přeje mnoho dalších úspěchů v roce následujícím.
Uzavřeno z technických důvodů
Oznamujeme Vám, že dne 28.3.2018 bude z technických důvodů (přerušení dodávky elektrické energie) naše firma uzavřena. V tento den bude telefonní číslo na naši GSM bránu +420 606 708 055 nedostupné, stejně jako přijímání e-mailové korespondence.
Děkujeme z pochopení.

Vybraná technická řešení
Do našeho týmu hledáme nové kolegy, aktuálně na volné pozice Projektant a Programátor. Více informací v sekci KARIÉRA
Vybraná technická řešení
Aktualizovali jsme jednu ze sekcí našeho webu - VYBRANÁ TECHNICKÁ ŘEŠENÍ, kde popisujeme naše řešení a zakázky, které stojí za pozornost a prezentaci. Postupně budeme obsah této sekce doplňovat. Více informací v sekci VYBRANÁ TECHNICKÁ ŘEŠENÍ
XiNTECO s.r.o. 2024  |  xinteco@xinteco.cz